8 yıldır piyasada olan Volvo’nun alt markası 1400 menzil yeni aracını tanıttı

Sadece 8 yıllık bir geçmişe sahip olmasına rağmen, Lynk & Co, sıra dışı tasarımlarıyla otomotiv dünyasında adından söz ettirmeyi başarıyor.

07 EM-P, 4827 mm uzunluk, 1900 mm genişlik ve 1480 mm yükseklik ile harika bir model.

2843 mm’lik dingil mesafesi ise geniş ve konforlu bir iç mekan vadediyor.

Gece yolculuklarında göz kamaştırmak için tasarlanan yenilikçi “h” şekilli LED farlar ve tam genişlikte far grubu, 07 EM-P’yi karanlıkta bile parlayan bir yıldıza dönüştürüyor.

Yanlardaki siyah sütunlar, tavan ve aynalar ile birleşen agresif jantlar, bu otomobile sportif bir hava katıyor.

Gizli kapı kolları aerodinamiği artırırken, arka kısmı süsleyen siyah spoiler ve dört dikdörtgen arka lamba tasarımı, 07 EM-P’nin arkasından bakıldığında bile unutulmaz bir izlenim bırakıyor.

Teknoloji ve konforun mükemmel bir sentezi olan iç mekanda, 12,3 inç LCD gösterge paneli ve 2,5k çözünürlüğe sahip 15,4 inçlik devasa merkezi kontrol ekranı tüm dikkatleri üzerine çekiyor.

Çift tonlu direksiyon simidi ve orta konsolda yer alan kablosuz şarj pedleri, modern sürücünün tüm ihtiyaçlarını karşılamak için tasarlanmış.

Güçlü performansı ile öne çıkan 07 EM-P, 120 kW’a kadar güç üretebilen BHE15-BFZ motora sahip.

PHEV (Plug-in Hibrit) olarak tanımlanan bu araç, 08 EM-P ile benzer elektrik motorlarına sahip olacak ve toplam sistem gücü iki versiyonda 280 kW ve 436 kW olacak.

Düşük güçlü versiyon, 350 Nm’ye kadar tork sağlayan 160 kW’lık bir elektrik motoru sunarken, daha yüksek performanslı modelde, sistemin toplam torkunu 905 Nm’ye çıkaracak şekilde arka aksta ekstra bir 156 kW motor bulunuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x