Siğillerle savaşmanıza yardımcı olabilecek kanıtlanmış ev tedavisi:

Siğillerle nasıl baş edilir?

Elma sirkesi

Güçlü antimikrobiyal özellikleri sayesinde elma sirkesi cildinizdeki siğillerin giderilmesinde değerli bir yardımcı olabilir. Güvenli kullanımını sağlamak için sirkeyi kullanmadan önce suyla seyreltmek çok önemlidir.
Seyreltilmiş karışıma küçük bir parça pamuk yünü batırın ve bunu çevredeki cilt de dahil olmak üzere etkilenen bölgeye nazikçe uygulayın. Bu, siğilleri etkili bir şekilde yumuşatacak ve rahatlama sağlayacaktır.

Sarımsak

Sarımsak, siğilleri azaltmada etkili olan güçlü antimikrobiyal özelliklere sahip, allisin olarak bilinen güçlü bir bileşik içerir. Faydalarından yararlanmak için bir diş sarımsağı ezip biraz suyla karıştırın.

Bu macunu siğillerin üzerine sürün ve bir bandajla örtün. Diğer bir alternatif ise doğrudan sarımsak suyunu uygulamaktır. Her iki yöntem de umut verici sonuçlar verdi.

Ananas

Harika bir yaz meyvesi olan ananasın siğillerden kurtulmanıza da yardımcı olabileceğini biliyor muydunuz? Bunun nedeni, ananaslarda bulunan ve bu büyümelerin giderilmesine yardımcı olan protein sindirici bir enzim olan bromelaindir. Etkilenen bölgeyi taze ananas suyuna batırmayı veya harika etkilerini görmek için her gün taze ananas uygulamayı deneyin.

Aloe Vera

Çok yönlü bir doğal ilaç olan aloe vera, siğiller de dahil olmak üzere çeşitli cilt rahatsızlıklarında kendini kanıtlamıştır. Jeli, siğillerden sorumlu mikroplarla savaşan ve rahatlama sağlayan özellikler içerir.
Taze aloe vera jelini çıkarın ve doğrudan etkilenen bölgeye uygulayın ve cilt üzerinde kurumasını bekleyin. İstenilen sonuçları görmek için bu işlemi her gün tekrarlayın.

Muz kabuğu

Siğil giderme konusunda zamana meydan okuyan basit bir çözümün gücünden yararlanın: muz kabukları. Bir parça muz kabuğunu alın ve gece boyunca siğilin üzerine yapıştırın, kabuğun iç kısmının etkilenen bölgeye temas ettiğinden emin olun. Bu yöntemi her gün tekrarladığınızda siğil yavaş yavaş yok olacaktır.

Limon Kabuğu

Öncelikle ince bir limon kabuğu soyulur ve siğilin üzerine bu kabuk yerleştirilir. Siğilin parmaklarda olması durumunda limon siğilli parmakları limon kabuğuyla sarmak gerekir. Düz bölgelerde bulunan siğiller için ise limon kabuğunun gazlı bezle sarılması tavsiye edilir. Her gece düzenli olarak taze limon kabuğunu siğile sarıp kısa sürede bu sorundan kurtulmak mümkün olmaktadır.

Deniz Tuzu

Deniz tuzu cildi yenileyici etkiye sahiptir. Bu sayede siğillerin iyileşmesi için sorunlu bölgeye ılık suyla çözülmüş olan deniz suyu uygulaması yapılabilir. Siğilin ilaç kullanılmadan iyileşmesi için deniz tuzunu ılık suyla çözdürüldükten sonra bu suyun içinde parmak ya da sorunun bulunduğu ayakları sokup 15 dakika kadar dinlendirmek yeterli olacaktır. Deniz tuzunda bulunan mineraller sayesinde siğillerin büyümesi ve yayılmasını önlemeye yardımcı olur. Deniz tuzu yöntemini 1 hafta boyunca uygulamak yeterli olacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x